film...@... (pokaż email) 501-07.... (pokaż numer)

Wago pakowarka

Wykonujemy:

Wykonujemy przenośniki ślimakowe według indywidualnych zleceń:

 • Przenośniki ślimakowe rurowe typ „O”
 • Przenośniki ślimakowe korytowe typ „U” zwijane
 • Przenośniki ślimakowe korytowe typ „U” gięte
 • Przenośniki ślimakowe korytowe typ „V”.

Istnieje możliwość wykonania spirali zarówno prawo-, jak i lewoskrętnej, połączenia spirali prawo- i lewoskrętnej na jednym rdzeniu, wykonania spirali o zmiennym skoku, podwieszenia spirali, łączenia segmentowego za pomocą wieloklinów, wykonania z stali KO.

Charakterystyka:

Przenośnik ślimakowy jest w różnych formach i wersjach najczęściej stosowanym urządzeniem do transportu i dozowania sypkich materiałów w zakładach produkcyjnych suchych mieszanek. Firma FIL-MET oferuje szeroką skalę wariantów przenośników ślimakowych, nadających się do zastosowania dla różnych aplikacji i gałęzi przemysłu.

Przenośniki ślimakowe są zawsze zaprojektowane pod względem wydajności godzinowej, w szeregu od kilogramów na godzinę aż do wysokoobjętościowego dozowania. Na podstawie wieloletnich doświadczeń opanowaliśmy projekty przenośników nawet dla problemowych materiałów, bez niebezpieczeństwa zablokowania przenośnika ślimakowego. Specjalne pasowanie wału zabrania uszkodzeniu łożysk nawet przy ewentualnym ubytku materiału przez uszczelnienie. Oczywiście oferujemy długą trwałość i niezawodność nawet dla ciężkich ściernych materiałów.

Opcyjnie pasowanie zespołu napędowego (na wejściu lub wyjściu przenośnika ślimakowego) oraz różne sposoby transportu mocy (łańcuchy, sprzęgło, przekładania) oferują wysoką różnorodność zastosowania i umieszczenia przenośnika ślimakowego.

Przenośniki ślimakowe można podzielić z punktu widzenia zastosowanej konstrukcji na:

 • Rurowe przenośniki ślimakowe – niezawodne, kompaktowa budowa z możliwością wyższego napełniania, czyli większej mocy. Rurowe przenośniki ślimakowe są idealną formą o wysokiej wydajności przenośników ślimakowych dla proszkowych i ziarnistych, suchych i nie klejących się materiałów. W wersji dozującej funkcjonują jako precyzyjne dozowniki głównych komponentów wag grawimetrycznych i objętościowych lub jako dodatkowe ślimaki do dozowania substancji chemicznych lub dodatków o małej objętości.
 • Korytowe przenośniki ślimakowe – umożliwiają łatwy dostęp do przenośnika, lepszą kontrolę nad trasą transportu, ewentualnie łatwiejszy dostęp przy transporcie problemowych materiałów.
Przeznaczenie:

Przenośniki ślimakowe są urządzeniami służącymi do transportowania pyłów z urządzeń odpylających i różnego rodzaju zbiorników magazynujących, takich jak: np. silosy, zbiorniki. Mogą transportować różne pyły od bardzo miałkich i drobnoziarnistych do ziaren o dużej granulacji. Transport pyłów może odbywać się w poziomie lub pod kątem.

Budowa i opis działania:

Przenośniki ślimakowe składają się ze ślimaka nawiniętego spiralnie na wał, koryta z ułożyskowaniem oraz napędu. Przenośniki ślimakowe produkowane są w zakresie średnic ślimaka od 110 do 500 mm i długościach 2000 do… mm. Dla dłuższych przenośników stosuje się łożysko środkowe. Dla transportu na dalsze odległości stosuje się kaskadowy układ przenośników ślimakowych. Wykonywane przenośniki ślimakowe mogą mieć koryta rurowe lub w kształcie litery „U” z pokrywami. Dla materiałów erozyjnych elementy narażone na ścieranie wykonujemy jako pogrubione lub z materiałów trudnościeralnych. Przenośniki ślimakowe mogą posiadać silniki motoreduktorów wyposażone w przetworniki częstotliwości, tzw. falowniki. Do napędu przenośników ślimakowych stosowane są przeważnie przekładnie walcowe o 30 obr/min. Na życzenie zamawiającego mogą być stosowane inne motoreduktory. W zależności od indywidualnych potrzeb zamawiającego mogą być zaprojektowane i wykonane przenośniki ślimakowe o zmiennym skoku ślimaka, o specjalnej budowie (zmienne skoki, zmienne kierunki przesuwania materiału, inne niż standardowe obroty).

Zasady zamawiania:

Wszystkie przenośniki są wyceniane indywidualnie. Składając zamówienie na wykonanie przenośnika ślimakowego, w zamówienia należy podać:

 • właściwości transportowanego materiału (rodzaj, gęstość, wilgotność, wielkość ziaren, własności erozyjne),
 • wydajność przenośnika (w m3/h),
 • temperaturę transportowanego materiału (w °C),
 • rodzaj pracy (tj. pozioma, pod kątem),
 • charakter pracy (ciągły, okresowy),
 • rodzaj materiału (tj. stal węglowa, stal kwasoodporna lub inne materiały),
 • malowanie,
 • średnica,
 • skok,
 • grubość zastosowanego materiału.